Instrukcja korzystania z BIP


Strona Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Tczewie składa się z kilku podstawowych elementów:

  1. Paska górnego (na samej górze strony) zawierającego odsyłacze do strony w trybie wysokiego kontrastu, mapy serwisu, zmiany wielkości czcionek, wydruku wersji tekstowej serwisu oraz kanału RSS.
  2. Menu górnego (poniżej paska górnego) zawierającego odsyłacze do głównej strony Biuletynu Informacji Publicznej, oraz głównej strony Starostwa Powiatowego w Tczewie.
  3. Menu nawigacji (poniżej Menu górnego) wskazującego użytkownikowi aktualną pozycję na stronie, ikonki BiP z odsyłaczem do głównej strony BiP Starostwa Powiatowego w Tczewie oraz wyszukiwarki.
  4. Menu głównego (po lewej stronie witryny) zawierającego odsyłacze do najważniejszych części strony. Menu jest wielopoziomowe. Kolejne poziomy wyświetlają się po najechaniu kursorem na odnośnik nadrzędny.
  5. Właściwej treści strony zamieszczonej w środkowej części dokumentu. W tym miejscu będą pokazywać się artykuły wybrane w menu głownym.
  6. Menu prawego (po prawej stronie witryny). W tym momencie znajdują się tam jedynie dane kontaktowe Starostwa Powiatowego w Tczewie.

Aby skorzystać z zaawansowanej wyszukiwarki BIP w menu głównego wybrać odnośnik wyszukiwarka, następnie wybrać „Wyszukiwanie zaawansowane”, w opisanych polach tekstowych wpisać szukane słowa/wyrażenia, wybrać w jakich częściach BiP-u system powinien szukać wpisanych treści i w końcu  nacisnąć przycisk szukaj.